نماشوم به چه معناست؟

پاسخ

“نماشوم” در برخی  از گویش  های شمال و شمال شرق به معنی سر شب است.

تفاوت زعفرانی که از سایت نماشوم میخرم با زعفرانی که به طور معمول از بازار میخرم چیست؟

پاسخ

اول، اصل بودن؛ زعفران گران ترین ادویه جهان است و طبق گزارش سازمان تعزیرات، حدود هشتصد نوع تقلب دارد. شما باخرید مستقیم از کشاورزهایی که تحت نظارت میدانی نماشوم هستند و زعفران آنها در آزمایشگاه آنالیز میشود،بیش از هر چیزی میتوانید اطمینان داشته باشید که زعفران اصل خریداری میکنید.

دوم،خرید زعفران در بسته بندی مناسب؛زعفران نباید در معرض نور باشد. رشته های زعفران در مسیری که به دست مصرف کننده میرسد، نباید بشکند. هرچه مواد موثر زعفران بیشتر در معرض هوا قرار بگیرند،زودتر از دست میروند.چون بعضی فرار هستند و بعضی در کنار اکسیژن اکسید میشوند. به این دلیل بسته بندی زعفران کشاورزها در نماشوم، در ظرف های تمام فلزی و پاکت(به سفارش مشتری ) بسته بندی میشوند،به این ترتیب در معرض نور قارا نمیگیرند و در مسیر رسیدن به دست شما،الم می مانند.

زعفران خود را چگونه نگهداری کنیم؟

پاسخ

برخی از مواد موثر زعفران، فرار هستند.نور و گرما باعث افت کیفیت زعفران میشود. برهمین اساس ظرفی که شفاف نیست، انتخاب کنید.زعفران را داخل آن بریزید و در محیط  خنک نگهداری کنید. همچنین اطمیمنان حاصل کنید که درب ظرف به طور کامل بسته میشود و رطوبت نمیتوند وارد آن شود،. بعضی زعفران خود را داخل یخچال نگهداری میکنند، ایده بدی نیست ولی مطمئن شوید رطوبت و بوی یخچال نمیتواند وارد ظرف شما شود.

همچنین زعفران خود را به شکل رشته نگهداری کنید،یعنی فقط قبل از استفاده در صورت تمایل ،زعفران را پودر کنید،نه زودتر!مواد موثر زعفران در معرض هوا اکسید میشوند یا چون فرار هستند، از دست میروند.به همین خاطر اگر زعفران را بصورت پورد نیاز دارید،فقط قبل استفاده پودر کنید.

فاکتور های اصلی کیفیت زعفران چیست؟

پاسخ

پس از اینکه از اصل و درست بودن زعفران اطمینان حاصل کردیم، سه فاکتور اصلی برای سنجش کیفیت آن وجود دارد.

کروسین، که عامل رنگ قرمز زعفران است.

پیکروکروسین،که عامل طعم زعفران است.

و سافرانال،که عامل بوی زعفران است.

استاندارد ایران برای زعفران از استاندارد بین المللی زعفران،ایزو3632 سختگیرانه تر است. طبق استاندارد ایران سطح کروسین که تعیین کننده میزان قدرت رنگدهی زعفران است،برای زعفران درجه یک باید 200 و برای زعفران ممتاز باید 220 باشد.

 

×

مشاوره فروش زعفران نماشوم

× خرید عمده و مشاوره